Nazım Hikmet'in 120. yaş günü Şişli'de 'Memleketimden İnsan Manzaraları' oyunuyla kutlandı

Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri 'Memleketimden İnsan Manzaraları' Rutkay Aziz'in rejisiyle 15 Ocak Cumartesi akşamı Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Nazım Hikmet'in 120. yaş günü Şişli'de bu oyun ve birçok etkinlikle kutlandı.


Nazım Hikmet'in unutulmaz eseri 'Memleketimden İnsan Manzaraları'nı sahneye kurgulayan Rutkay Aziz aynı zamanda oyunun yönetmenliğini de yapıyor. 1939’da Haydarpaşa basamaklarında başlayan; işsizlik, açlık ve savaş gibi hem ülke hem dünya sorunlarını tartışarak yarınlara umutla bakan hikaye Perdeci Oyuncuları ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye hazırlandı. 2 perdelik bu destansı müzikli oyun, 15 Ocak Cumartesi akşamı tiyatroseverlerle buluştu. Şişli halkı, gösteriye büyük ilgi gösterdi. Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın çağrısıyla "Nazım Hikmet 120 yaşında" başlığıyla Şişli'de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Oyunda Rutkay Aziz'in yanı sıra Taner Barlas, Levend Yılmaz, Levent Ülgen, Özcan Alpar, Ebru Saçar, Ekin Aksu, Lütfi Can Bulut, Enes Sarı, Hale Algabri ve Öykü Eraslan rol alıyor. Oyunun Müzikleri Cahit Berkay'a, dekor tasarımı Barış Dinçel'e, yönetmen yardımcılığı Andaç Sayın'a, efektleri Hakan Özipek'e, ışığı Mahmut Özdemir'e ait.