Çocuklar için hareket dolu bir yıl: Kış Spor Okulları başlıyor

Şişli Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği etkinlikler devam ediyor. Eğitim öğretim yılının başlamasıyla açılan ve oldukça çeşitli branşları barındıran kış spor okullarını, Şişli Belediyesi Spor Müdürü Mete Yılmaz ile konuştuk.

7-14 yaş arası çocukların spor dolu bir yıl geçirmesi için düzenlenen kış spor okullarının kayıtları başladı. Basketbol, futbol, tenis, karate, güreş gibi branşları barındıran spor okulları, çocukların okula devam ederken spordan da uzak kalmamalarını sağlayacak. Feriköy Yayla Spor Merkezi’nde yapılacak olan spor faaliyetlerinin kayıt tarihleri, 4-15 Ekim arası olarak belirlendi. 9 Ekim tarihinde açılacak olan spor okullarına kayıt ve detaylı bilgi için Komşu Masa’nın 444 31 12 numaralı hattına erişmek mümkün.

‘’Spor ile çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan imtina ettiriyoruz’’

Kış spor okullarının çocuklar için sağlayacağı faydaları Şişli Belediyesi Spor Müdürü Mete Yılmaz ile konuştuk. Yılmaz, şöyle aktardı: ‘’Vatandaşa hizmet etmek bizim amacımız bu. Sadece gençlere değil 7-14 yaş arası çocuklara da fayda sağlıyoruz. Kötü alışkanlıklardan imtina ettiriyoruz. Bir araya gelip spor kaynaşma beşeri ilişkiler sosyal faaliyetler yapmalarını sağlamak istiyoruz. Karate güreş, basketbol, futbol, yüzme ve tenis gibi branşlarımız var. Çocukları bu şekilde spora teşvik ediyoruz. Halkımızın güreş talebi var, biz de ata sporumuz olan güreşi Şişli Belediyesi olarak devam ettirmeye çalışıyoruz. Amacımız tamamen çocukları sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek. ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ ilkesiyle cumhuriyet çocukları yetiştirmeye çalışıyoruz.’’