Elazığ’da İBB Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı

2020 Elazığ depreminde büyük hasar gören Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İBB girişimiyle yeniden yapılıyor. Törene Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun ve CHP Milletvekillerinin yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de katıldı.


Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem kentte büyük hasara neden olmuştu. Deprem sonrasında ağır hasar olan birçok okul yıkılmıştı. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıkılan okullardan biriydi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Elazığ’ın Sürsürü Mahallesi’nde yer alan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeniden yapımını üstlenmişti. Bugün (20 Eylül) Elazığ’da okulun temel atma töreni gerçekleşti.

Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Muharrem Erkek, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul milletvekilleri Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, CHP Elazığ İl Başkanı Çağlar Duran ve parti üyeleri katıldı.

“BURADA KÖY ENSTİTÜLERİNİN MANTIĞI VAR”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, törende yaptığı konuşmada “Burada sadece eğitim yapılmayacak, burada Köy Enstitülerinin mantığı var. Eğitim ve Öğretim yapılacak. Bir örnek okul olarak yapılacak. Ben İBB Başkanına ve Belediye Meclisi’nin CHP’li, AK Partili, İYİ Partili, MHP’li Belediye üyelerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“İNŞAATI GÜN GÜN TAKİP EDECEĞİM”

Ekrem İmamoğlu ise “Okulumuzun 24 derslik, mesleki atölyeleri, laboratuvarı, kütüphanesi, konferans salonu, spor salonu, 24 bin 500 metre karelik bir alanı var. Okulun olabildiğince hızlı bitirilmesi için ben okulun inşaatını gün gün takip edeceğim. Bu ülke hangi acıyı yaşarsa yaşasın. Sonuçta burada acıyı paylaşıyoruz. Bu okulun hayata geçirilmesinde emeği geçenlere yürükten teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

“EĞİTİMİN TEMELİ NİTELİKLİ SORULAR SORMAKTIR”

Törende en son sözü alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Depremin ardından buraya geldik vatandaşlarımız ile kucaklaştık, acılarını paylaştık. Yardım kapılarını açtık. Ortak mücadele etmek zorundaydık. Ben burada gençlik yıllarıma geri döndüm. Gençliğim burada geçtiği için Elazığ benim için çok önemli. Elazığ’a bu okulun yapılması için çabayı gösteren Elazığ Milletvekilimiz Gürsel Erol’dur. Uzun süre çalışılan bu okulun projesi ile güzel bir okul yapılacak. Gençlerimizden şunu istiyoruz. Okuyun, soru sorun. Eğitimin temeli nitelikli sorular sormaktır. Bizler beraber ve birlikte bu ülkeye adaleti getirmek hizmeti getirmek, herkesin karnını doyurmak için çalışacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekilleri, Milletvekilleri butona basarak okulun temelini attılar.

MUAMMER KESKİN: UMUTLU VE AYDINLIK GÜNLERİMİZ ÇOK YAKINDA!

Töreni sosyal medya hesabından paylaşan Muammer Keskin, “Eğitime verdiği destek için başta İBB Başkanımız @ekrem_imamoglu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Zor günlerden geçmiş nice kentlerimizdeki kardeşlerimizin yanındayız. Birlik, beraberlik ve dayanışmayla umutlu ve aydınlık günlerimiz çok yakında!” ifadelerini kullandı.