İBB’den dolu dolu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı takvimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim kutlamaları programını açıkladı. Kutlamalar, İstanbul’un farklı noktalarında konserler ve çeşitli etkinlikler ile gerçekleşecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullular ile bir araya gelecek.

  İBB, ’Cumhuriyet Coşkusunu Birlikte Yaşayalım’ sloganıyla İstanbulluları 29 Ekim kutlamalarına davet etti. Sanatçıların İstanbul’un farklı ilçelerinde konserler vereceği kutlamaların ilki saat 19.30’da Volkswagen Arena’da Kenan Doğulu ve Mahmut Orhan konseri ile başlayacak. Kenan Doğulu, konserde 10. Yıl Marşı’nı özel koro eşliğinde seslendirecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Volkswagen Arena’daki kutlamaya katılarak İstanbullular ile buluşacak.

Farklı Noktalarda 29 Ekim Konserleri


  Kutlamalar, saat 20.00’de Kadıköy Sahil Parkı’nda Yüzyüzeyken Konuşuruz, Bağcılar Meydanı’nda Patron grubu, Üsküdar Sahil Meydanı’nda Ziynet Sali, Topkapı Şehir Parkı’nda Melike Şahin, Tarihi Hasanpaşa Gazhane Müzesi’nde Kerem Görsev, Dudullu Metro Durağı’nda Ezgi Eyüboğlu konserleri ile aynı anda İstanbul’un farklı ilçelerinde devam edecek. Konserler esnasında meydanlardaki ekranlarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 29 Ekim mesajı yayınlanacak. Ayrıca Maksem Taksim Cumhuriyet Galerisi’nde saat 10.00 ile 17.00 arasında ‘Kültür İnsanı Atatürk’ konulu bir fotoğraf sergisi de kutlamalar dahilinde açık olacak.

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Atölyeler

  Müze Gazhane’de ise hem çocuklar hem de yetişkinler için atölye, film gösterimi ve çeşitli etkinlikler gerçekleşecek. Çocuklar için felsefe atölyesi, çocuklar için jonglörlük atölyesi, yetişkinler için tango atölyesi, çocuklar için müzik atölyesi, Cumhuriyet Kadınları canlı heykel sergisi, ateş gösterisi ve film gösterimi, 29 Ekim kutlamaları dahilinde gerçekleşecek.
  Konserler İBB’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayın ile takip edilebilecek.