İstanbul'da 'Sanat ve Antikalar' heyecanı

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda düzenlenen ikinci Sanat ve Antikalar Fuarı tamamlandı. Pandemi sebebiyle iki yıl ara verilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen fuar, yoğun ilgiyle karşılandı. Fuara İBB Şehir Tiyatroları da kuruluşundan bugüne dek arşivinde yer alan oyun afişleriyle katıldı.

4-7 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı tamamlandı. Organizasyon, yerli ve yabancı birçok sanatçı ve eseri bir araya getirdi. İBB Şehir Tiyatroları, arşivinde yer alan ve sanatsal değer taşıyan iki bini aşkın tiyatro afişini sergiledi. Fuara Şişli Belediyesi de katılım gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile birlikte fuarı gezerek eserleri inceledi.

İki Yıl Aranın Ardından Yeniden...
İlki 2019’da gerçekleşen ve pandemi sebebiyle iki yıl aranın ardından bu yıl antika meraklıları ve sanatseverlere yeniden kapılarını açan Sanat ve Antikalar Fuarı, büyük ilgiyle karşılandı. Ressam , fuara dair şunları kaydetti: “İnsanlar pandemi dolayısıyla sergilere ve fuarlara gitmeyi oldukça özlemişler. Bu fuar halk ve sanatçılar için iyi bir motivasyon oldu. Ben de kadın özgürlüğünü anlatan eserlerimle fuarda yer aldım. Fuarda çok değerli sanatçılar eşliğinde muazzam bir sanat ortamı yaratıldı”