Kurtuluş sokaklarında festival heyecanı

Kurtuluş Şahap Sokak’ta festival var! ‘Kurtuluş Sokak Festivali’ adıyla düzenlenen ve çeşitli kurumların katılacağı etkinlikte; konserler, dans gösterisi, resim atölyesi ve kitap söyleşileri de gerçekleşecek. Festival, İstanbulluları eğlendirirken kaliteli vakit geçirmelerini de sağlayacak.

Pangaltı Evrim Atölyesi’nin düzenlediği ve Kurtuluş Çevre Grubunun destek verdiği Kurtuluş Sokak Festivali, 25 Eylül Cumartesi günü saat 15.00 ile 22.00 arasında gerçekleşecek. Şahap Sokak’ta düzenlenecek olan festivalde aşı bilgilendirme standı ile İstanbul Tabip Odası da yer alacak. Festivale konserler, dans gösterileri, çocuklar için atölyeler, resim atölyeleri ve kitap söyleşileri eşlik edecek. Ayrıca İstos Yayınları, Kor Kitap, Aras Yayıncılık, Habitus Yayınları ve Ginko Bilim Yayınları da fuarda stant açacak. Fuarda saat 17.00’de Aras Yayıncılık’tan çıkan Tatavla’dan Kurtuluş’a kitabının yazarı Hüseyin Irmak ile bir söyleşi gerçekleşecek. Festivalde Mükerrem Yıldız İle çocuklar için bir masal atölyesi de bulunacak. Ayrıca Doğa İçin Sanat Derneği, çocuklar için resim ve ahşap boyama atölyesi gerçekleştirecek.

‘Doğaya, sanata, insanlığa özgürlük!’ sloganıyla gerçekleşecek sokak festivali, ücretsiz olarak herkesin katılımına açık olacak.