Şişli 1. Süt Şenliği Perpa'daydı

Şişli Kent Konseyi, Şişli Kent Konseyi Gıda, Tarım ve Kooperatifler Komisyonu, Şişli Belediyesi ve Perpa yönetimlerinin organizesinde Perpa'nın bahçesinde "Şişli 1. Süt Şenliği" gerçekleştirildi.

Şişlili çocuklar yayıklarda ayran ve tereyağı , aşçılar nezaretinde ocaklarda sütlaç yaptılar. Yoğun katılımın olduğu şenlikte çocuklar şarkılar söyleyip, dans ettiler. Okullardan gelen çocuklar gösteriler sergilediler. Süt ürünlerinin nasıl elde edildiğini çocuklar deneyimleyerek öğrendi.

Şişli Kent Konseyi'nin yaptığı paylaşımda şenliğin bundan sonraki yıllarda da geleneksel hale getirileceği belirtildi. Şenliğe katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür edildi. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin yaptığı paylaşımda "Bu eğitici şenlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Süt Şenliği’nin açılış sunumunu Şişli Kent Konseyi Genel Sekreteri Nevin Kaplan yaptı. Etkinliğe konuşmacı olarak Gıda Tarım Kooperatifleri Komisyonu Başkanı Halit Konanç, Perpa Ticaret Merkezi A Blok Başkanı Hasan Sezgin, Perpa Ticaret Merkezi B Blok Başkanı Hacı Demir, Şişli Kent Konseyi Başkanı Av. Şükran Eroğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmaların ardından çocuklar folklor ve koro gösterileriyle sahnedeydi. Ardından sütlaç ve ayran yapım atölyeleri düzenlendi. Akabinde çocuklarla panel etkinliği yapıldı.