Şişli Etfal Dayanışması TBMM’de

Şişli Etfal Dayanışması ‘Etfal Yerinde Dönüştürülsün’ diyerek Ankara’ya gitti. Şişli Etfal Hastanesi için toplanan binlerce imza basın açıklamasını ardından bakanlığa sunulacak.

Şişli Etfal Hastanesi’nin depreme dayanıklı olmayışı gerekçesiyle yıkılarak taşınmasına karşı çıkan ve yerinde yenilenmesini isteyen halkın bir araya gelerek oluşturduğu Şişli Etfal Dayanışması, aylardır sağlık hakkı için verdikleri mücadeleye devam ediyor. Dayanışma, sürecin başından beri topladığı 30 bin imzayı Ankara’da Sağlık Bakanlığı’na teslim edecek. 122 yıllık tarihi olan Etfal Hastanesi’ne sahip çıkan Şişli Etfal Dayanışması, 6 Temmuz Salı günü saat 10.00’da Sağlık Bakanlığı önünde bir basın açıklaması yapacak.

 

Şişli Etfal için talepler TBMM’ye taşınacak

Basın açıklamasının ardından Şişli Etfal Dayanışması Heyeti TBMM’ye giderek grup toplantılarına katılacak. Sonrasında siyasi parti temsilcileri ziyaret edilerek basına ve temsilcilere Şişli Etfal’e dair gelişme ve talepleri içeren bir dosya sunulacak. Şişli Etfal Dayanışması, kamusal sağlık hizmetine erişim hakkını savunan herkesin destek ve katılımını bekliyor.