Şişli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Toplandı

Şişli Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti. Toplantıda seçilen yürütme kurulu üyeleri 1 Ekim Cuma günü yapılan toplantıyla bir araya geldiler.

Şişli Kent Konseyi’nin 2021 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı 25 Eylül Cumartesi günü yoğun katılımla tamamlanmış, yapılan seçimle yeni yürütme kuruluna 17 asil ve 12 yedek üye seçilmişti. Seçilen asil ve yedek üyeler 1 Ekim Cuma günü gerçekleşen toplantı ile bir araya geldiler. Toplantı, Şişli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Şükran Eroğlu başkanlığında yapıldı. Önümüzdeki üç yıllık dönem için oluşacak meclisler ve çalışma komisyonlarının kolaylaştırıcı kişileri, gelecek dönemde yapılacak çalışmaların yol haritasını belirledi.

Kent Konseyi Yeni Hedeflerini Aktardı

Şişli Kent Konseyi Başkanı Şükran Eroğlu, Şişli Gündemi’ne yaptığı açıklamada Olağan Genel Kurul toplantısına ve Şişli Kent Konseyi’nin önümüzdeki süreçteki hedeflerine değindi. Eroğlu: ‘’Yeni seçilen yürütmenin rutin toplantılarından ilkini gerçekleştirdik. Şu anda sadece meclis ve komisyonlarımızı yeniden oluşturacağız. Her bir yönetim kurulu üyemiz kolaylaştırıcı olarak meclislerden ve komisyonlardan sorumlu oldular. Daha sonrasında da eylem planı çıkartacağız. Belediyeyle gerçekleştireceğimiz ortak projelerimiz olacak. Bunlardan bir tanesi Tatavla Festivali. 2022 için planlıyoruz. Yine bir gıda şenliği de planlarımız arasında. Daha sonrasında 25 Kasımlarda ve 8 Martlarda etkinliklerimiz olacak. Sosyal medya sayfamızı yeniliyoruz. Yeni bir basın yayın komisyonu ve sivil toplum komisyonunu harekete geçiriyoruz. Ekim sonuna kadar bütün seçimleri tamamladıktan sonra eylem planı çıkararak belediyeye sunacağız. Bu dönem Kent Konseyi olarak sahada olacağız çünkü pandemi koşulları nedeniyle çok fazla sahada olamadık. Dolayısıyla bu dönem daha aktif ve katılımcı olmayı planlıyoruz. Hep birlikte dayanışma içerisinde çalışarak projelerimizi hayata geçireceğiz" dedi.