Şişli Meydanı'nda "zam duvarı"

CHP İstanbul Gençlik Kolları, fahiş zamlara dikkat çekmek için 39 ilçenin meydanlarına 'zam duvarları' açtı. Duvarlara faturalarını asan vatandaşlar, tepkilerini yazdıkları notlarla dile getirdi.

Tüm ilçelerin meydanlarına kurulan panolara faturalarını asan vatandaşlar, ‘Söz Senin' başlığı altına da zamlarla ilgili düşüncelerini yazdı.


CHP Şişli İlçe Örgütü ve CHP Şişli Gençlik Kolları ise Şişli Meydanı'nda 'zam duvarını' açtı. Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği duvara hayat pahalılığına karşı yazılar yazıldı. 


'Zam duvarı' çalışmasının fotoğraflarını paylaşan CHP Şişli Gençlik Kolları sosyal medya hesabından "İstanbul İl Gençlik Kollarımızın eş zamanlı başlatmış olduğu ‘’zam duvarı’’ çalışmamızı, Şişli Gençlik Örgütümüz ile birlikte Şişli Meydanında cefakar halkımız ile buluşup dertlerini dinledik." paylaşımı yapıldı.


CHP İstanbul Gençlik Kolları’ndan yapılan açıklamada iste “39 ilçemizin meydanlarında; vatandaşımızın özgürce tepkisini paylaşabilmesi için Zam Duvarını açtık. Hepimizi derinden etkileyen bu zamlar geri kaldırılana kadar halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.