Şişliler için tam kapanmada neler değişecek?

Yapılan son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’ndan sonra, 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ‘tam kapanma’ kararı verildi. Şişli Belediyesi, yarın 19.00 itibarıyla başlayacak ve 17 Mayıs’a kadar sürecek kesintisiz sokağa çıkma yasağının detayları için Şişlilileri bilgilendirdi.

İŞLEYİŞ NASIL OLACAK?
Yeme – içme sektöründe yalnızca paket servis hizmet verilecek. Koşullara uygun tüm işletmeler kesintisiz olarak Şişlilere hizmet vermeye devam edebilecek.  Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlamaları için istisnai sayılmayacak. Hizmet vermeye devam edecek kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümlü olarak çalışacak. Uzaktan çalışan kamu personelleri de tam kapanma koşullarına tabi olacak. Anaokulu, kreş, 8. Ve 12. Sınıfılar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek ve sınavlar ertelenecek. Şehirler arası seyahatler izne tabi olmakla birlikte, şehirler arası toplu taşıma araçları %50 kapasiteyle hareket edebilecek. Zincir marketler, Pazar günleri dışında kalan diğer günlerde belirlenen saatlerde açık olacak.

SEMT PAZARLARI DA KURULMAYACAK
Şişlilerin yoğun olarak tercih ettiği Şişli semt pazarları da istisna teşkil etmeyecek. 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 Tam Kapanma günlerinde semt pazarları kurulmayacak.