Yasaklara rağmen 23 Nisan Şişli’de coşkuyla kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının denk geldiği Cuma günü salgın gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 100 yıl boyunca coşkuyla kutlanmış 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şişli’de 101. Yıl dönümünde de kutlanıyor.

23 Nisan 1920’de Birinci Büyük Millet Meclisinin açılmasından 4 yıl sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1924'te bu günü milli bayram ilan etmesinden bu yana 97 yıl geçti. 100 yıldan beri coşkuyla kutlanmış 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yasaklara rağmen Şişli’de kutlanıyor.

23 NİSAN BANDOSU MAHALLELERİMİZİ DOLAŞACAK
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1921 yılında Milli Bayram olarak kutlanmasına karar verdiği, 23 Nisan 1929 yılında ise çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, fiziksel mesafe kuralları çerçevesinde Şişli’de kutlanıyor. Camlarda ve balkonlarda 23 Nisan’ı kutlayan çocukların coşkusuna, Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de katılımıyla Şişli’nin tüm mahallelerini dolaşan Şişli Belediyesi 23 Nisan Bandosu eşlik ediyor. 

23 NİSAN COŞKUSU BİR GÜN ÖNCEDEN BAŞLADI
Şişli’de kutlamalar bir gün önceden başladı. 22 Nisan’da 19 Mayıs Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı’nda Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Şenliği’nde çocuklar birbirinden coşkulu etkinliklerle hem eğlendiler hem Mustafa Kemal Atatürk’ün onlara armağan ettiği bayramlarını kutladılar.

MUAMMER KESKİN VERDİĞİ SÖZÜ HATIRLATTI
Salgın sebebiyle 23 Nisan’ı evde geçiren çocukları coşkulu kutlamalardan mahrum bırakmak istemediklerini belirten Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Belediye Başkanı seçilirken verdiği sözü hatırlattı ve ‘Her çocuğun yüzünde aynı gülümseme olacak. Bando şenlik takımımızla her bir mahalleyi teker teker gezerek, 23 Nisan’ın 101. Yılında onlara unutulmaz bir bayram yaşatıyoruz’ dedi.

KUTLAMALAR DİJİTAL ORTAMDA DEVAM EDİYOR
Şişli Belediyesi ve Robert Koleji işbirliğiyle çevrimiçi olarak düzenlenen 23 Nisan Şenliği saat 12:00’da dijital ortamda devam edecek. Çocuklara yönelik hazırlanan 'Hansel ve Gretel' tiyatro oyunuyla, 'Kaplumbağa ile Tavşan' oyunu Şişli Belediyesi Youtube kanalından yayınlanacak. YouTube yayınına 24 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’da 'Ağustos Böceği ile Karınca' ve saat 13.00’da 'Küçük Pandalar' oyunlarıyla devam edilecek.