İstanbul’da dört bin eserlik sanat şöleni

İstanbul’un yeni sanat etkinliği ‘ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’ başlıyor.


26-29 Mayıs tarihleri arasında ikincisi düzenlenen fuarda, Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nin 11 bin metrekarelik kapalı alanında yurt içinden ve dışından yüzlerce sanatçının 4 bin eseri sergilenecek. Dijital sanat eserlerinin de yer alacağı fuar, ayrıca söyleşi, panel, sempozyum ve dinletileriyle de pandemide özlenen sanat rüzgarını İstanbul’da yeniden estirecek.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ ART CONTACT İSTANBUL'A KATILIYOR

Şişli Belediyesi, Art Contact İstanbul Fuarı’na Galeri Selvin ile birlikte katılıyor.

Toplumcu belediyecilik anlayışıyla sanatın ve sanatçının yanında olmayı sürdüren Şişli Belediyesi, bu yıl ikincisi yapılacak olan İstanbul'un yeni çağdaş sanat fuarı; Art Contact İstanbul'a Galeri Selvin ile birlikte katılıyor.

Fuarda; Filiz Öztürk Doğan, Neveser Özenbaş, Dilşad Akçayöz, Altan Çelem, Akın Yıldırım, Ozan Ünal, Mahmut Karatoprak, Uğural Gafuroğlu, Berna Türemen, Nejdet Vergili, Mahir Güven, Bahri Genç ve Erol Evgin eserlerini sergileyecek sanatçılar arasında yer alıyor.

FUARA ULAŞIM KOLAYLIĞI

Ulaşım kolaylığı nedeniyle sanatseverlerin uğrak mekanına dönüşecek fuar her gün Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuarın ziyarete açık olduğu saatlerde Yenikapı Metro istasyonu ve fuar alanı arasında her 15 dakikada bir ücretsiz servisler hizmet verecek. Fuarın bu yılki bilet fiyatları ise yetişkinler için 50 TL, öğrenciler için ise 25 TL olarak satışa sunuldu.