Kosta Kortidis’ten “Sorgu” 21 Eylül’de Şişli’de

Teatro Rudius yeni sezona Kosta Kortidis’ten “Sorgu” oyunu ile merhaba diyor. Oyunun prömiyeri 21 Eylül Birleşmiş Milletler Dünya Barış Günü’nde Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacak.


Sorgu; izleyenleri belirsiz bir tarihte iki bilinmeyen ülke arasında geçen bir savaş zamanına götürüyor. Bu ülkelerden birinin kahraman askerlerinden biri olan Binbaşı Samantha Andrew, vatana ihanetle suçlanıyor. Onu sorguya çeken ise hayatındaki en önemli insanlardan biri olan yakın dostu Albay Charles Kotalaris.


Kosta Kortidis’in sıra dışı rejisiyle sahneye taşınan oyunda Sibel Taşçıoğlu, Özdemir Çiftiçioğlu, Akın Kaplan ve Kosta Kortidis rol alıyor.

Bir tesadüf bir hayatı alt üst edebilir mi? Hangi güç bir kahramandan bir hain yaratabilir? Vicdan yasaların önüne geçebilir mi? Bir sorgu odasında bu sorulara yanıt bulunabilir mi? “Sorgu” işte tüm bunları sorguluyor.

“Sorgu”, prömiyerini Şişli Kent Konseyi’nin girişmiyle Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde 21 Eylül’de saat 20.30’da yapacak. 

Oyun için biletler biletix’in internet sitesinde.

KÜNYE BİLGİLERİ

Act: Tek Perde
Oyun Süresi: 90 Dakika

Yazan ve Yöneten: Kosta Kortidis
Yönetmen Yardımcısı: Akın Kaplan
Dekor Tasarımı: Batuhan Bozcaada
Kostüm Tasarımı: Akın Kaplan
Işık Tasarımı: Aykut Burak Gürsoy
Özgün Müzik: Altuğ Akınsel
Ses ve Efektler: Gülay Oktar
Dış Sesler: Hakan Akın, Zeynep Doğan, Fatih Gülnar, Deniz Kaplan, Gülay Oktar
Fotoğraf: Öznur Kılıç – Avşar Gülener
Afiş ve Görsel Tasarım: Barış Çantay