Nebil Özgentürk imzalı 'Nâzım Hikmet 120 Yaşında' belgeseli Şişli’de izleyicilerle buluştu

Nebil Özgentürk’ün Nâzım Hikmet'in 120. doğum gününe özel çekilen "Nâzım 120 Yaşında" belgeseli, Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde gösterildi. Belgeselde Nâzım Hikmet’i oyuncu Şahin Sancak canlandırıyor.


Nazım Hikmet’in doğum günü Şişli’de çok özel etkinliklerle kutlandı. Nebil Özgentürk belgeseli ve Serenad Bağcan ve Ferhat Livaneli orkestrasının şarkılarıyla Cemil Candaş Kültür Merkezi özel bir geceye sahiplik yaptı.

Çekimleri son olarak Moskova’da tamamlanan "Nâzım Hikmet 120 Yaşında", 16 Ocak Pazar günü Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde gösterildi. Gösterimi, Serenad Bağcan ve Ferhat Livaneli Orkestrası konseri izledi.

Yapımcılığını Nâzım Hikmet Sanat Vakfı ve Bir Yudum İnsan Film’in üstlendiği belgeselde Nâzım Hikmet’i oyuncu Şahin Sancak canlandırıyor. Sancak’ı Nâzım Hikmet’e Türkiye'nin önemli profesyonel makyaj sanatçılarından biri olan Derya Ergün dönüştürdü.

Belgeselin görüntü yönetmenliğini Tufan Kılınç, sanat yönetmenliğini Devrim Ö. Ünal üstlenirken, kostüm tasarımını Baran Uğurlu, belgesel filmin genel koordinatörlüğünü Zeynep Erpamir, editörlüğünü Volkan Evcim ve Murat Karakuş, danışmanlığını ise Nuriye Ural Akman ve Melda Davran yapıyor.