Yurttaş Meclisi'nden Şişli Etfal için 11 Aralık'ta insan zinciri eylemine çağrı

İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin parçalanarak başka semtlere taşınmasına karşı mücadele devam ediyor. Şişli Etfal Dayanışması'nın 11 Aralık'ta düzenleyeceği 'insan zincirine' Yurttaş Meclisi de çağrı yaptı.


İstanbul'daki Şişli Etfal Hastanesi’nin bazı bölümleri, depreme karşı güçlendirme yapılacağı iddiasıyla, o bölgede yaşayan yurttaşların itirazlarına rağmen Sarıyer ve Seyrantepe'ye taşındı.


Şişli Etfal Dayanışması, tarihi hastanenin taşınmasına karşı aylardır mücadele ediyor. Dayanışma, son olarak 11 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te Şişli’de bulunan Cevahir Alışveriş Merkezi önünde insan zinciri oluşturma çağrısında bulundu. 


Yurttaş Meclisi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda zincire destek verileceği belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:


“Şehir içerisinde nitelikli kamusal sağlık hizmeti almak herkesin hakkıdır. Şişli Etfal Hastanesi yerinde onarılmalıdır. Bu konuyla ilgili 11 Aralık saat 15.00'de Cevahir AVM önünde insan zinciri oluşturulacak. Yurttaş Meclisi olarak biz de orada olacağız.”