İTÜ Rektörlüğünün son kararı akıllara durgunluk verdi

İTÜ Rektörlüğü tarafından alınan, İTÜ Maçka Yerleşkesindeki güzergahın yayalara kapatılması kararına itiraz eden Şişlililer ve Beşiktaş sakinleri, ‘İTÜ Komşu Dayanışması’ ağını oluşturarak, geçidin açılması için imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyayı sürdüren İtü Komşu Dayanışması, bu akşamüstü İTÜ Otoparkı – Maçka’da tekrardan bir araya geldiler. Rektörlükten çıkan karar akıllara durgunluk verdi.

YOLA YOL YAPMAYA KARAR VERİLDİ
16.00 – 18.00 saatleri arasında imza toplamayı sürdürdükten sonra İTÜ Otoparkı’na giden İTÜ Komşu Dayanışması katılımcıları, Rektörlüğün, otoparkın içinden geçen geniş yola ‘yaya yolu’ yapılacağına karar verdiğini öğrendiler. Yolun yayalara açılması talebinde olan İTÜ Komşu Dayanışması, yola bir yol daha eklenmesi kararına anlam veremediler. İMZA KAMPANYASI VE EYLEMLER DEVAM EDECEK
Bir yol zaten dururken ve vatandaşlar o yolu kullanırken, yolun yayalara kapatılıp üzerine yeni bir yaya yolu daha yapılmasının mantıklı bir çözüm olmadığını ifade eden İTÜ Komşu Dayanışması, imza kampanyalarını sürdüreceklerini ve eylemlerine devam edeceklerini vurguladılar.