Rehber Köpekler Derneği yararına İlkbahar Balosu düzenlendi

Dernek, görme engelli bireylerin yaşam kalitelerini artırmak ve çevrelerine daha rahat adapte olmalarını sağlamak için rehber köpekler yetiştiriyor.Rehber Köpekler Derneği yararına dün (24 Mayıs Salı) akşam JW Marriott Marmara Sea’de İlkbahar Balosu gerçekleştirildi. Etkinliğe Dernek Başkanı Nurdeniz Tuncer, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in yanı sıra pek çok isim katıldı. Balonun tüm geliri rehber köpeklerin eğitim masraflarının karşılanması ve rehber köpek okulunun ilk adımlarının atılması için kullanılacak.

Deniz kenarındaki kokteylin ardından etkinlik balo salonunda network, müzik, eğlence, yemek ve sürprizlerle devam etti. Zeliha Sunal orkestrası ile kulakların pasını silerken, Merve Yıldırım sunuculuğu ile geceye renk kattı.

Rehber köpekler göremeyen bireylerin günlük yaşamlarında kolayca bağımsız hareket etmelerine, engelleri güvenle aşmalarına yardımcı olan özel eğitimli köpeklerdir. Rehber Köpekler Derneği rehber köpekleri yavrulukların itibaren yaklaşık 2 yıl çok özel pozitif yöntemlerle eğiterek tamamen bedelsiz olarak görme engelli bireylerle buluşturmaktadır.