Pandemiye karşı gece-gündüz temizlik seferberliği

Günün 24 saati daha temiz bir Şişli için çalışan belediyenen temizlik görevlilerine, biraz daha özenli davranarak destek olmamız mümkün. Söz gelimi çöpleri toplanma saatlerine uygun şekilde toplama noktalarına bırakmak ya da pencereden çöp atan komşularımızı uyarmak bile çok daha temiz bir Şişli’de yaşamamızı sağlayacak.

Şişli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, pandemiden bu yana daha fazla iş yüküylü karşı karşıya... Bunun yanı sıra yaptıkları işin riski de artmış durumda, tıpkı sağlık çalışanları gibi onlar da Covid-19’a karşı bir mücadele yürütüyor ve görevleri gereği tüm korunma önlemlerini alsalar da, toplum sağlığını korumak için bulaşma riskiyle karşı karşıya kalabiliyor. Onların işini kolaylaştırmak ve riski azaltmak ise bizlerin elinde... Ne kadar az atık üretir, sokakları ne kadar az kirletir ve aynı zamanda çöplerimizi hijyen şartlarına uygun bir biçimde teslim edersek, onların da işi bir nebze kolaylaşacak.  

TEMİZ ŞİŞLİ İÇİN DAHA ÖZENLİ OLABİLİRİZ
Çöp toplamadan sokak yıkamaya pek çok hizmeti üstlenen ve daha yaşanılır ve sağlıklı bir Şişli için çalışan belediye temizlik görevlileri, başta hastanaler olmak üzere tüm toplu yaşam alanlarının temizliğini yapıyor. Şişli’de temizlenmedik tek bir sokak bırakmamak için gece-gündüz sahada oluyorlar. Eğer ki çöp toplama saatlerine uygun bir biçimde çöplerimizi bırakırsak sokakların temiz kalması da çok daha kolaylaşacak. Yeni yıkanmış sokaklara çöp ve benzeri atıkları bırakmazsak da hem onlar hem de sokak sakinleri çok daha temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşacak. Hele hele pencerdene sokağa çöp atan komşularımızı uyarırsak, her şey biraz daha kolay olacak. 
Temiz bir Şişli tabii ki öncelikle Şişli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün sorumluluğu... Yeter ki bilinçli vatandaşlar olarak onlara destek vermeyi sürdürüp işlerini kolaylaştıralım. İşte o zaman çok daha temiz bir Şişli’de yaşayacağız.