İki güzergahta ring seferleri başladı

Katılımcı Bütçe mahalle toplantılarında yer alan taleplerden ring seferleri Şişli Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü tarafından başlatıldı. Fulya-19 Mayıs ve Mecidiyeköy-Gülbahar seferleri gün boyu sürecek.

Şişli Katılımcı Bütçe-Benim BÜTÇEM ile mahallelerden gelen talepler doğrultusunda hizmetler Şişli Belediyesi’nin yetkili müdürlükleri tarafından hayata geçirilmeye başladı. Şişli Belediyesi bütçesi içinde 2021 yılının son üç ayı için belirlenen katılımcı bütçeden biri Fulya ile 19 Mayıs mahalleleri arasında, diğeriyse Mecidiyeköy ile Gülbahar mahalleri arasında işleyecek ring severleri planlanarak hizmet vermeye başladı.
Mahalle Bütçe Komitelerinin her mahalledeki ihtiyaç ve öncelikleri belirlemesiyle oluşan talepler, Şişli Bütçe Konseyi tarafından son haline getirildi. Şişli Belediyesinin 800 milyon tutarındaki 2022 bütçesinin yüzde 14’üne denk gelen 113 milyon TL’lik kısmı, mahallelerden toplanan ihtiyaç ve önceliklere göre Katılımcı Bütçe olarak belirlendi. Bu rakam, ücret ve zorunlu giderler dışındaki 219 milyon TL’lik yatırım ve faaliyet bütçesinin yüzde 51,56’ini oluşturdu.

Şişli Belediyesi, 2022 yılının yanı sıra 2021 yılının son üç ayı için de mahallelerden gelen talepler doğrultusunda katılımcı bütçe ayırdı. Talepler Şişli Bütçe konseyi tarafından Şişli Belediyesi’ne sunuldu ve belediye bürokratlarıyla birlikte bütçelendirildi. Bu kapsamda Fulya, 19 Mayıs, Mecidiyeköy ve Gülbahar mahalleleri sakinlerinin talep ettiği ring seferleri planlandı ve hizmet 23 Kasım 2021 tarihinde hizmete girdi.

Ring seferleri Fulya ile 19 Mayıs mahalleleri ile Mecidiyeköy ile Gülbahar mahalleri arasında hafta içi her gün sabah ve akşam planlanan saatler içinde yarım saatte bir düzenlenecek. Sefer süresi yaklaşık 15 ila 20 dakika arasında olacak. Servis araçları, Şişli Komşu KART gösterilerek kullanılabilecek. Aynı haneden iki kişi, aynı servisi kullandıkları durumda tek bir Şişli Komşu KART ile hizmetten yararlanabilecek. Farklı saatlerde servis araçlarını kullanmak isteyen aynı haneden komşularımıza, talep etmeleri durumunda ek kart verilecek.

Ring seferlerinin saatleri, güzegahları ve duraklarına ilişkin detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

ŞİŞLİ RİNG SEFERİ: Hafta içi her gün, Sabah: 07.30 / 10.30 arası, Akşam: 16.30 / 19.30 arası

FULYA - 19 MAYIS MAHALLESİ GÜZERGÂHI
Araçlar Cevahir AVM yanından hareket edecek, Mehmetçik Caddesi'nden aşağıya inecek ve en aşağıda 19 Mayıs Caddesi istikametine sağa dönüp Büyükdere Caddesi'ne çıkarak, seferi Cevahir AVM yanında tamamlanacak.
Yolcu Alma/Durma Noktaları: 
1. Durak: Mehmetçik Cad. A101 önü, 
2. Durak: Mehmetçik Cad. Karakol önü, 
3. Durak: Mehmetçik Cad. Trafik ışıkları (İETT Durağı), 
4. Durak: 19 Mayıs Cad. Shell'i geçince, 
5. Durak: 19 Mayıs Cad. Domino's Pizza önü, 
6. Durak: 19 Mayıs Cad. Kalp Vakfı karşısı, 
7. Durak: 19 Mayıs Cad. Migros önü

MECİDİYEKÖY- GÜLBAHAR MAHALLESİ GÜZERGÂHI
Araçlar Mecidiyeköy Mahallesi Muhtarlığı önünden hareket edecek. Daha sonra Şehit Er Cihan Namlı Caddesi'nden aşağıya doğru inecek ve en aşağıda sağa Galataderesi Caddesi istikametine dönecek, Zincirlidere Caddesi'ni takip ederek, Selahattin Eyyubi Ortaokulu'nda sağa, Cemal Sururi Sokak'ta yukarı dönecek ve Profilo AVM yakınına çıkacak. Orada sağa Selahattin Pınar Caddesi üzerine dönecek, Konyalı Camii'ni geçip tekrar sağa Şehit Er Cihan Namlı Caddesi'nde Mecidiyeköy Muhtarlık önüne gelerek sefer tamamlanacak.

Yolcu Alma/Durma Noktaları:
Ring kalkış noktası: Mecidiyeköy Mahallesi Muhtarlık önü, 
1. Durak: Şehit Er Cihan Namlı Cad. üzeri Mecidiyeköy Lisesi karşısı, 
2. Durak: Şehit Er Cihan Namlı Cad. üzeri Şok Market önü, dört yol ayırımı, 
3. Durak: Galataderesi Cad. Filiz Camii önü, 
4. Durak: Galataderesi Cad. Okmeydanı Hastanesi Poliklinik önü, 5. Durak: Galataderesi Caddesi Shell karşısı yol ayrımı manav önü, 
6. Durak: Zincirlidere Cad.-Cemal Sururi Sk. köşesi Selahattin Eyyubi Hamza Saruhan Ortaokulu girişi karşısı, 
7. Durak: Cemal Sururi Sk. Şok Market karşısı, 
8. Durak: Cemal Sururi Sk. Down Cafe karşısı