Katılımcı bütçe çalışmaları sürüyor: Mahalle öncelikleri bütçesi belirlendi

Benim Bütçem projesi katılımcı bütçe çalışmaları Şişli’de devam ediyor. 25 farklı mahalleden seçilen bütçe konseyi, mahallelerin önceliklerine göre karar verilen katılımcı bütçe önerilerini konuştu.

Şişli sakinlerinin kendi bütçelerinde söz sahibi olmasını sağlayan katılımcı bütçe projesi çalışmaları, hız kesmeden devam ediyor. 25 mahallede seçilen temsilcilerin oluşturduğu Şişli Bütçe Konseyi, Şişli Belediyesi ile bir araya gelerek 2021’in son üç ayı için belirlenen önceliklere dair görüştü.

Faaliyetlerin Gerçekleştirilmesi Kararlaştırıldı

Toplantıda toplam maliyeti 6.744.000 TL olan ve 2021 yılı son üç ayını kapsayan katılımcı bütçe öncelikleri listesi belirlendi. Kedi, köpek ve kuş evleri talebi, park ve bahçelerin onarımı, parklarda yeni çocuk oyun grupları, beton yoğunluklu mahalleleri ağaçlandırma çalışmaları, ring seferleri, kültür gezileri, çiçek satıcılarına kulübe yapılması, sokak şenlikleri, evde bakım hizmeti gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Ek bir bakım gerektirmeyen öneriler listesinde ise evde bakım hizmeti, LGBTİ+ sağlık hizmetleri, engelsiz kaldırımlar, parklarda halk sporu ve Şişli mahalle turnuvası gibi faaliyetler yer aldı. Planlaması devam edilen önerilere İzzetpaşa Kimsesizler Barınağı’nın geçici olarak öğrenci yurdu yapılması eklendi.
Önümüzdeki süreçte öncelikler listesinde yer alan ve bütçe ayrılan faaliyetlerin yapımına başlanacak. Bütçe çalışmaları, belirlenen öncelikler doğrultusunda gerçekleştirilmeye devam edecek.