Muammer Keskin, kardeş belediye Charlottenburg Wilmersdorf’un Başkanı ile buluştu

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli’nin kardeş belediyesi Charlottenburg Wilmersdorf’un Belediye Başkanı Reinhard Naumann ve ekip üyeleriyle Şişli’de bir araya geldi.

  Keskin, Naumann ve ekibiyle birlikte Şişli Mahalle Evi’nde komşularla buluştu. Keskin ve ekibi, Katılımcı Bütçe projesi hakkında deneyim aktarımında bulundu. Keskin ve Naumann, kültür sanat alanında gerçekleştirilen projelerle ilgili sohbet etti.

Şişli Belediyesi, bu yılın Ağustos ayında, Berlin’in en köklü ilçelerinden olan Charlottenburg-Wilmersdorf belediyesiyle kardeş belediye protokolü imzalamıştı. İmzalanan protokol, her iki belediye arasında; şehircilik-kentsel dönüşüm, hareketlilik, sosyal haklar, inovasyon, katılımcılık ve kültür-sanat alanlarındaki iş birliğini kapsıyor. 

CHARLOTTENBURG WİLMERSDORF: BERLİN’İN MERKEZİ

Yaklaşık 343 bin kişi yaşadığı Charlottenburg-Wilmersdorf, 2001 yılında Wilmersdorf ve Charlottenburg ilçelerinin birleşmesiyle oluştu. Lüks markaların mağazalarının bulunduğu Kudamm Bulvarı’nın da yer aldığı, eğlence ve gastronomi kültürünün yoğun olduğu ilçenin görülmeye değer mekanları arasında; kentin sembolü olan Gedächtnis Kirche (Anı Kilisesi), Olimpiyat Stadyumu, Prusya dönemine ait Charlottenburg Sarayı dışında tiyatro dünyasının en tanınmış mekanlarından Schaubühne tiyatrosunu da saymak mümkün.