Muammer Keskin: Şişli’nin önümüzdeki 25 yılına yön verecek plan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, “Şişli 1. Etap 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı”nın İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandığını duyurdu.


Sosyal medya hesabından paylaştığı video ile projenin detaylarını açıklayan Keskin, “Şişli’nin önümüzdeki 25 yılına yön verecek plan onaylandı” ifadelerini kullandı.


“PROJE ŞİŞLİ’NİN 11 MAHALLESİNİ KAPSIYOR”

Şişli 1. Etap Nazım İmar Planı’nın Merkez, Kaptanpaşa, Halide Edip Adıvar, Halil Rıfat Paşa, Eskişehir, Bozkurt, Feriköy, Paşa, Yayla, Duatepe ve Cumhuriyet Mahalleleri olmak üzere 11 mahalleyi kapsadığını açıklayan Keskin, “Şişli’nin onlarca yıldır süren kentsel sorunlarını birkaç yılda çözmek elbette mümkün değil. Fakat bu sorunların çözümü için masaya oturmaya başlamak büyük ve cesur bir adımdır. Özellikle bazı mahallelerimizde imarla ilgili sorunlarımızın olduğunu biliyoruz. Bu sorunların çözümü konusunda yetki sadece bizde değil. Yarım asırı aşan yapısal problemleri çözmek için ciddi bir duruşa ihtiyaç vardı. ‘Yaşanabilir bir Şişli’ hedefiyle başladığımız bu çalışma sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan 1. Etap İmar Planı işte bu yüzden çok önemlidir.” dedi.

“KOMŞULARIMIZIN ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARI GÖZ ÖNÜNDE TUTULACAK”

Muammer Keskin, Plan’ın Şişli’ye getireceği olumlu gelişmeler olduğunu vurgulayarak “İlçemizde daha önce herhangi bir kısıtlama olmadığı için mahalle aralarına oteller yapılabiliyordu. Bu durum mahalle sakinlerinde rahatsızlığa ve huzursuzluğa sebep oluyor. Bunun önüne geçebilmek için yeni imar planında oteller bölgesi ve otel yapılabilecek ana arterler belirlendi. Bu planın gelecek için en önemli açılımı ise kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırabilecek, kolaylaştırıcı kararlar almış olmasıdır. Ayrıca gerek ilçe bütününde gerekse mahalleler üzerinde komşularımızın öncelikli ihtiyaçları göz önünde tutularak yeni sosyal donatı ve yeşil alanların oluşturulması bu planla mümkün olacaktır.” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in sosyal medya hesabından paylaştığı video şu şekilde: