Otoparklar artık belediyenin işletmesinde

Otopark sorununu en fazla yaşayan ilçelerin başında gelen Şişli’de, artık değnekçi terörü ve fahiş otopork ücretleri son bulacak. Şişli Belediyesi kendisine ait beş otoparkın işletmesini bünyesine alarak otoparkların sistemlerini yeniledi ve belediye personellerini otoparklarda görevlendirdi.

Şişli Belediyesi’ne ait olan otoparklar 1 Temmuz’dan itibaren belediye bünyesi tarafında işletilmeye başlandı. Şişli halkına daha iyi hizmet verebilmek ve güvenilirlik adına otomasyon sistemleri yenilenen ve Belediye personelinin görev aldığı otoparklar günün her saatinde kullanıma açık olacak.

Şişli Belediyesi otoparklarda sunduğu hizmet ve kaliteyi arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.
Bu amaçla kendisine ait beş otoparkın yönetimini 1 Temmuz’dan itibaren belediye, toplam 785 araç kapasiteli Derviş Eroğlu Kapalı Otoparkı, Osmanbey Kapalı Otoparkı, Topağacı Kapalı Otoparkı, Lala Şahin Açık Otoparkı ile Maçka Evlendirme Otoparkı’nın girişlerindeki kontrol ve otomasyon sistemlerini yeniledi. Daha gelişmiş yazılım sistemlerini kullanan belediye, bu sistem sayesinde artık vatandaşlarına daha hızlı ve konforlu hizmet vereceklerini söylüyorlar. Ayrıca otoparklarda belediye bünyesinde yer alan personel hizmet verecek. Böylelikle, herhangi bir sorun yaşandığında görevli personelin vatandaşları mağdur etmeden çözüme ulaşmak için uzlaşmacı yaklaşım sergileyeceğinin teminatını veren belediyenin hizmetlerinin kalitesini gelecek günlerde hep beraber göreceğiz.