Şişli Bütçe Konseyi karar verdi: Fulya ile 19 Mayıs ve Mecidiyeköy ile Gülbahar mahalleleri arasında ring seferleri başladı

Şişli Belediyesi bütçesi içinde 2021 yılının son üç ayı için belirlenen katılımcı bütçeden biri Fulya ile 19 Mayıs mahalleleri arasında, diğeriyse Mecidiyeköy ile Gülbahar mahalleri arasında işleyecek ring severleri planlanarak hayata geçirildi.


Mahalle Bütçe Komitelerinin her mahalledeki ihtiyaç ve öncelikleri belirlemesiyle oluşan talepler, Şişli Bütçe Konseyi tarafından son hale getirildi.

Şişli Belediyesinin 800 milyon tutarındaki 2022 bütçesinin yüzde 14’üne denk gelen 113 milyon TL’lik kısmı, mahallelerden toplanan ihtiyaç ve önceliklere göre Katılımcı Bütçe olarak belirlendi. Bu rakam, ücret ve zorunlu giderler dışındaki 219 milyon TL’lik yatırım ve faaliyet bütçesinin yüzde 51,56’ini oluşturdu.

Şişli Belediyesi, 2022 yılının yanı sıra 2021 yılının son üç ayı için de mahallelerden gelen talepler doğrultusunda katılımcı bütçe ayırdı. Talepler Şişli Bütçe konseyi tarafından Şişli Belediyesi’ne sunuldu ve belediye bürokratlarıyla birlikte bütçelendirildi. Bu kapsamda Fulya, 19 Mayıs, Mecidiyeköy ve Gülbahar mahalleleri sakinlerinin talep ettiği ring seferleri planlandı ve hizmet 23 Kasım 2021 tarihinde hayata geçirildi.

Ring seferleri Fulya ile 19 Mayıs mahalleleri ile Mecidiyeköy ile Gülbahar mahalleri arasında hafta içi her gün sabah ve akşam planlanan saatler içinde yarım saatte bir düzenlenecek. Sefer süresi yaklaşık 15ile 20 dakika arasında olacak. Servis araçları, Şişli Komşu KART gösterilerek kullanılabilecek. Aynı haneden iki kişi, aynı servisi kullandıkları durumda tek bir Şişli Komşu KART ile hizmetten yararlanabilecek. Farklı saatlerde servis araçlarını kullanmak isteyen aynı haneden komşularımıza, talep etmeleri durumunda ek kart verilecek.

Ring seferlerinin saatleri, güzegahları ve duraklarına ilişkin detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.