Şişli'de Pozitif Ergen Gelişimi Programı (PERGEL) başlıyor

Erken ergenlik dönemindeki çocukların sosyal ve duygusal gelişimini desteklemek için geliştirilen PERGEL Programı Şişli'de başlıyor.


Program, 5 Temmuz ve 9 Eylül tarihleri arasında, Salı ve Cuma günleri, günde iki oturum şeklinde uygulanacak. Halide Edip Adıvar Bilimevi'ndeki oturumlar saat 14:00-15:00 ve 15:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Alanında uzman isimlerin yer aldığı bu programa başvurmak ve bilgi almak için Şişli Belediyesi'nin 444 31 12 numaralı Komşu Masa hattını arayabilirsiniz. Programa katılan katılımcılara katılım belgesi verilecek

PERGEL'İN AMACI NEDİR?

PERGEL genç ergenlerin öz değer, öz saygı, pozitiflik ve iyimserlik, atfetme, örtük kişilik ve zeka inançları gibi bireysel yaşam becerilerini ve özerk-ilişkisel benlik, empati ve sosyal yetkinlik, gruplar arası tutumlar ve çatışma çözme yaklaşımları gibi ilişkisel yaşam becerilerini desteklemeyi amaçlar. Bu bireysel ve ilişkisel becerilerini destekleyerek erken ergenlikteki çocukların esenliğini artırmayı, psikolojik olarak sağlıklı ve hem kendine hem de başkalarına karşı olumlu ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

PROGRAM

Tarihler: 5 Temmuz- 9 Eylül / Salı ve Cuma günleri

Saat: 14.00-15.00 / 15.00-16.00

Yer: Halide Edip Adıvar Bilimevi