2022 İsviçre Günleri 23-25 Eylül'de Bomontiada'da

İstanbul’da ikinci kez düzenlenen İsviçre Günleri 23-25 Eylül’de gerçekleşecek. Bomontiada'da etkinliğin basın toplantısı gerçekleştirildi.


İstanbul’daki İsviçre Başkonsolosluğu, İsviçre İhracat ve Yatırım Ofisi ve İsviçre Ticaret Odası Derneği’nin düzenlediği 2022 İsviçre Günleri, İstanbul’da ikinci kez 23-25 Eylül tarihleri arasında Bomontiada’da gerçekleşecek.

 

2019 yılında ilk kez yapılan İsviçre Günleri, pandemi dönemi sonrasında “Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak” temasıyla düzenlenmişti. 2022 İsvirçe Günleri ise İsviçre’yi, şirketlerini, sanatını, kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, eğitimini ve daha fazlasını tanıtmak amacıyla düzenleniyor. 

 

Bu yılki etkinlikte atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, konserler, eğlenceli aktiviteler ve katılımcı standlar yer alacak.

 

Etkinliğin düzenleyici ve ortakları arasında, İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, Yapı Kredi bomontiada, dDf, Swiss Tourism, Şişli Belediyesi ve Privée PR gibi şirket ve dernekler bulunuyor.

KATILIM ÜCRETSİZ

Şişli Belediyesi, etkinliği sosyal medya hesabından duyurdu. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “23-25 Eylül tarihleri arasında Belediyemiz iş birliğinde Şişli Bomontiada’da gerçekleşecek İsviçre Günleri'ne tüm komşularımız davetlidir. “İlk ve Son Barış: 100. Yılında Lozan” Sergimiz, seminerler, konferanslar ve canlı performansların yer aldığı etkinliğe katılım ücretsizdir.” denildi.


BASIN TOPLANTISI


Bugün Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Başkanı Arpat Şenocak ve İsviçre İhracat ve Yatırım Ofisi Direktörü Yasemin Öztürk’ün de katılımıyla etkinliğin basın toplantısı gerçekleştirildi.


Muammer Keskin, yaptığı paylaşımda, “İlki yine 2019’da Şişli'de gerçekleştirilen İsviçre Günleri'ni bu yıl da Şişli'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm komşularımı bu hafta sonu, “İlk ve Son Barış - 100. Yılında Lozan” sergimize, stantlarımıza, konserlere ve birbirinden keyifli etkinliklere bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

 
İLK VE SON BARIŞ: 100. YILINDA LOZAN SERGİSİ