57 kedi yeni bir yuva bekliyor

İzzetpaşa Mahallesi’nde bir hayvanseverin işyerinde korumak amacıyla tuttuğu 57 kedi, Şişli Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü ekiplerinin tedavileri sonrasında sahiplendirilmeye başlandı.

7 Aralık tarihinde İzzetpaşa Mahallesi’ndeki bir iş yerinde emniyet güçleri tarafından yapılan aramada kutuların içinde bulanan; dokuzu yavru, 48’i de yetişkin olmak üzere toplam 57 kedi, Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü  Ekipleri’nin üstün gayreti ile tedavi ve bakımları yapılarak sahiplendirilmeye başlandı.Başvuru Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne
Merkeze alınan kedilerin sahiplendirilmelerinin 14 Aralık Pazartesi itibariyle, sahiplendirme formu ve mikroçip kaydıyla yapılacağı belirtildi. Sahiplenmek isteyen vatandaşların ilgili birime bizzat başvuruda bulunmaları gerekiyor. Sokaklara dönebilecek olan kediler, Şişlili gönüllülerle birlikte mahallelerdeki gönüllülerin besleme yaptığı yaşam alanlarına bırakılacak.

İstismar edilmelerine izin verilmeyecek
Bazı sosyal paylaşım sitelerinde iddia edildiği şekilde kedilerin herhangi bir ticari amaçla, deney merkezleri, lokantalar ve benzeri yerlere verilmesi, üretilmesi, satılması gibi bir durum söz konusu olmadığına işaret eden Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, konu hakkında şu bilgileri verdi: “Kedileri toplayan kişi sokağındaki hayvanları düzenli olarak besleyen, hasta olanları tedavi olmaları için merkezimize getiren, tanıdığımız gönüllülerden birisidir. Şişli Belediyesi olarak can dostlarımızın her zaman yanındayız ve gönüllülerle işbirliği içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”